+

Zwiększa się tym samym zapotrzebowanie na mieszkania dla kluczowych pracowników, kadry managerskiej i zarządzającej. O niuansach i zaletach najmu korporacyjnego rozmawiamy z Agatą Karoliną Lasotą, właścicielką i managerem agencji Lasota Business Consulting – Real Estate, oferującą szeroki wybór nowoczesnych apartamentów dostosowanych do tego typu wynajmu. Jaka jest różnica między najmem korporacyjnym, a zwyczajnym wynajmem?

Przy tradycyjnej formie najmu właściciel wynajmuje mieszkanie bezpośrednio osobom prywatnym. Bardzo często we własnym zakresie musi dbać o stan techniczny mieszkania, pilnować rozliczeń i terminów. W przypadku najmu korporacyjnego stronami umowy są bezpośrednio korporacje, spółki, duże firmy międzynarodowe i krajowe. Wynajem mieszkania dla pracownika dużej międzynarodowej firmy to bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla właściciela mieszkania. Bardzo często faktura za wynajem jest regulowana przez samego pracodawcę, co stanowi dodatkową gwarancję.

Jakie są realne korzyści z najmu korporacyjnego dla właściciela mieszkania?

Pozyskiwanie podmiotów korporacyjnych zainteresowanych wynajmem, a także obowiązki dokumentacyjne leżą w gestii wyspecjalizowanej firmy. Właściciel nie musi na własną rękę szukać najemcy. To duża oszczędność czasu i gwarancja stałych i pewnych dochodów. Apartament oddany pod najem jest też pod stałą kontrolą firmy. Eksploatacja mieszkania w przypadku najmu komercyjnego jest dużo mniejsza w porównaniu z tradycyjnym najmem. Wiąże się to z prowadzonym trybem życia wynajmującego mieszkanie. Muszę zaznaczyć tutaj, iż moja agencja może poszczycić się dużą skuteczność działań w wynajmie długoterminowym apartamentów o wysokim standardzie dla sektora biznesu, która kształtuje się na poziomie 92,6 procent (wskaźnik dla apartamentów 2 i 3 pokojowych w nowych inwestycjach o kwocie czynszu powyżej 3000 zł zleconych do wynajmu w okresie ostatnich trzech lat).

wynajem korporacyjny

Najem korporacyjny to również szereg korzyści dla firm…

Formalności są ograniczone do minimum. Mieszkania dostosowane są do potrzeb klientów biznesowych. W pełni wyposażone, nowocześnie umeblowane i zlokalizowane w renomowanych miejscach. W większości przypadków wynajmujący może skorzystać z dodatkowych udogodnień, np. miejsca parkingowego w hali garażowej, czy strefy rekreacyjnej na terenie danej inwestycji.

Jakiego typu nieruchomości są najpopularniejsze w wynajmie korporacyjnym?

Od 10 lat specjalizuję się w wynajmie korporacyjnym, obserwuję zmieniający się rynek. Dzisiaj najpopularniejsze są nieruchomości usytuowane w pasie nadmorskim oraz w takich dzielnicach jak Gdańsk Oliwa, Przymorze, Wrzeszcz czy Śródmieście. Lasota Business Consulting Real Estates posiada dostęp do szerokiego portfolio nieruchomości premium, odpowiednich do wynajmu przez pracowników korporacji, począwszy od luksusowych domów jednorodzinnych w prestiżowych lokalizacjach, na apartamentach w centrum Gdańska i Gdyni skończywszy. Oferujemy starannie wybrane nieruchomości zlokalizowane w najlepszych dzielnicach, preferując nowoczesne budynki oraz mając na względzie bliskość centrów biznesowych i szkół.

Załóżmy, że posiadam apartament w wysokim standardzie i zależy mi na znalezieniu odpowiedniego najemcy? Przychodzę do Lasota Business Consulting i…?

I szybko znajdziemy Panu klienta. Dysponujemy doświadczonymi, licencjonowanymi agentami, którzy służą praktyczną wiedzą i wsparciem w sprawach wynajmu, administracyjno – prawnych i wszelkich działaniach związanych z transakcją. Mamy dostęp do aktualnej bazy polskich i zagranicznych klientów korporacyjnych, włącznie z większością międzynarodowych firm działających na terenie Trójmiasta. Obecnie poszukujemy na okres 3 lat apartamentów i domów w Trójmieście, m. in. dla oficerów NATO z Polski, Kanady, USA i Czech oraz innych specjalistów branży IT, czy linii lotniczych. Ponadto kancelaria, zapewnia kompleksową obsługę apartamentów: zarządzanie, wynajem i sprzedaż apartamentów premium, doradztwo inwestycyjne, biznesowe i prawne, a także aranżację wnętrz i home staging. Reasumując, wynajem z Lasota BusinessConsulting Real Estates to minimalizacja ryzyka transakcji, pewne i stałe dochody, mniej formalności oraz wygoda i oszczędność czasu.

 

Autor: Max Radke Prestiż 83 08/2017 http://prestiztrojmiasto.pl/magazyn/83/biznes/najem-korporacyjny-pewny-zysk