+

Nic więc dziwnego, że chcemy, żeby było urządzone z myślą o najdrobniejszych szczegółach. Spójna koncepcja wnętrza nie tylko podkreśla status mieszkańców, ale i przyczynia się do jakości ich życia.

Przyjazna ostoja coraz bardziej modna

Rosnące tempo życia poniekąd wymusza na nas, użytkownikach wnętrza miejsca, które pozwoliłoby odetchnąć od codziennego zgiełku miasta. Takie tendencje zachowań przyczyniły się do wykreowania trendu w aranżacji luksusowych wnętrz. Trudno sobie wyobrazić współczesne wnętrze mieszkalne, które byłoby pozbawione przestrzeni do relaksu. Komfortowa strefa relaksu w ostatnim czasie stała bowiem jednym z wyznaczników luksusu wnętrz. Niezależnie od tego, czy wybierzemy błogą strefę relaksu w łazience lub pokoju kąpielowym czy wygodną przestrzeń do relaksu w strefie dziennej, to dzięki takiej strefie przekonujemy się o luksusie wnętrza i wartości nieruchomości.
Urządzając ekskluzywne wnętrze coraz częściej mamy na uwadze stworzenie bezpiecznej, domowej przystani. Poszukujemy rozwiązań, które umożliwią schronienie przed hałasem. Nic więc dziwnego, że najbardziej pożądane stają się apartamenty położone na wyższych piętrach, które charakteryzują się lepszą izolacją akustyczną.

Niewymuszona autentyczność kluczem do sukcesu

We współczesnych wnętrzach najbardziej przyciąga odbiorców autentyczność. O ile luksusowe przestrzenie są marzeniem wielu osób, to nawet najbardziej ekskluzywne wnętrze powinno odzwierciedlać duszę jego mieszkańców lub w przypadku sprzedaży apartamentu – stwarzać możliwości do wprowadzenia indywidualnego wyrazu.

W poszukiwaniu ponadczasowości

Z trendami wnętrzarskimi jest podobnie jak i z modą – mogą się szybko zmieniać, a z czasem powracać do tego co już było. Coraz chętniej popularne w danym momencie tendencje są zestawiane z uniwersalną ponadczasowością. Takie połączenie gwarantuje, że niezależnie od upływu czasu, nie tracą na wartości. Można śmiało zaryzykować twierdzenie, że ponadczasowość wnętrz jest wynikiem wyczucia i konsekwencji w trakcie ich urządzania.

Połączenie designu z ergonomią

Idealne wnętrze powinno wyróżniać się oryginalnym, pięknym designem i ergonomią. Wysoka jakość zastosowanych materiałów wykończeniowych, niebanalne meble czy zaawansowane wzorniczo dodatki uchodzą za współczesny synonim elegancji. W tego rodzaju przestrzeniach nie ma miejsca na przypadek. Starannie dobrane produkty często charakteryzują się bogatą historią, która dodaje miejscu niepowtarzalnego klimatu.
Współczesne mieszkania nie są nudną przestrzenią bez wyrazu. Architekci i projektanci coraz chętniej wybierają połączenia wygody z ciepłym, rodzinnym wystrojem. Mając na celu uczynienie wnętrza luksusowym, powinniśmy dokładnie przemyśleć jego koncepcję. Spójność poszczególnych pomieszczeń decyduje bowiem o finalnym efekcie. Nie bez znaczenia mówi się, że luksus jest uznawany za sztukę odejmowania. Wnętrze, które przyciąga, powinno być umiejętnie wyważone, a wprowadzone wzornictwo czy działa sztuki mają na celu dodanie mu luksusu, szyku i nieskazitelności. Nieudawana i niewymuszona elegancja sprawi, że aranżowane wnętrze będzie odczytywane jako przemyślane i spójne w każdym calu. Aranżacja przestrzeni, które będzie przyciągała niebanalną koncepcją i zachęcała do spędzania w niej czasu, wymaga jednak wiedzy i rozeznania w świecie designu, a także wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technologicznych, w tym również tych dotyczących systemów inteligentnego domu, które nieustannie świadczą o prestiżu wnętrza.

Autor: Agata Karolina Lasota