+

Podobnie jest również w segmencie Premium. Dziś w praktycznie każdym większym mieście można znaleźć oferty z tego zakresu. W samej tylko Warszawie tego typu transakcji odbywa się około 200 rocznie. Jednak w stosunku do realnego zapotrzebowania wciąż buduje się zbyt mało.

By się przekonać o dynamice wzrostu segmentu Premium, wystarczy spojrzeć na dane. Tylko w roku 2018 ten rynek urósł o 9 proc. Z raportu „High Level Book” przygotowanego przez High Level Sales & Marketing wynika, że jego wartość to ponad 1,3 mld zł. W roku bieżącym prognozowany jest wzrost o kolejne 8-10 proc. Co więcej, klienci Premium to w 80 proc. sami Polacy. Wspomniany raport HLSM bierze pod uwagę siedem polskich miast i wskazuje, że w rankingu przodują: Warszawa ze wzrostem do poziomu 694 mln zł, Kraków, który urósł do 225 mln zł oraz Trójmiasto z wynikiem 154 mln zł.

 

 

Problemy w powstawaniu kolejnych inwestycji Premium mają różne przyczyny. Jedną z nich może być na przykład znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Luksusowe apartamenty czy rezydencje to nie tylko komfort, lecz również ich położenie. Najpiękniejsze parki, najważniejsze miejskie place, wschody i zachody słońca widziane z okien apartamentu są towarem coraz bardziej luksusowym. Ważna jest też wielkość i jakość przestrzeni. To z kolei przekłada się na cenę. Podobnie zresztą jak unikalność projektu i materiałów wykończeniowych czy różne dodatkowe usługi, które klienci kupują jako wyznaczniki prestiżu i potwierdzenie ich przynależności do elitarnego klubu.

Kim są owi klienci? Dominują tutaj przede wszystkim przedstawiciele prywatnych biznesów, właściciele firm rodzinnych, sportowcy czy topowi artyści. Dostępna dla nich oferta luksusowych apartamentów, mimo wspomnianych wyżej problemów, wciąż się poszerza – także na położonych dalej od Warszawy rynkach lokalnych. Wszyscy jednak mają świadomość, że poszukiwanie najlepszych inwestycji to proces, który może być czasochłonny. Dlatego warto wesprzeć się wiedzą doświadczonych specjalistów. Warto również mieć na uwadze innowacyjne rozwiązania. Jednym
z nich jest elitarny program inwestycyjny firmy LBC INVEST, w którym apartamenty przygotowywane są dla biznesu pod wynajem korporacyjny, a inwestorzy mogą cieszyć się wysoką stopą zwrotu
z inwestycji.

 

Zapotrzebowanie na innowacje

 

– Wynajem korporacyjny to interesująca opcja dla dużych spółek, międzynarodowych i krajowych firm oraz na przykład instytucji zagranicznych – wyjaśnia Agata Karolina Lasota, założycielka i dyrektor zarządzający LBC INVEST. – Same podmioty nie mają oczywiście potrzeb mieszkaniowych, ale kadra menadżerska i w ogóle pracownicy różnych szczebli już tak. Wynajem apartamentu dla pracownika dużej firmy to bezpieczeństwo i pewność stałego dochodu dla inwestora przez kilka lat. Obecnie największe firmy i instytucje oraz placówki dyplomatyczne szukają za naszym pośrednictwem najwyższej klasy apartamentów dla swoich pracowników, i ich rodzin. . Warto wspomnieć, że już po raz kolejny, kwaterujemy między innymi oficerów NATO.

Agata Karolina Lasota przyznaje, że popyt przerasta podaż i coraz większym problemem jest znalezienie odpowiedniego apartamentu. Stąd właśnie wziął się pomysł stworzenia w jej firmie specjalnego programu, który spełni potrzeby najbardziej wymagających klientów.

 

Jak działa program?

 

Projekt ma przede wszystkim na celu zarabianie na atrakcyjnych nieruchomościach bez konieczności angażowania cennego czasu. Opiera się na współdziałaniu dewelopera, inwestora oraz firmy, która scala interesy poszczególnych stron. Deweloper posiada atrakcyjną nieruchomość do sprzedania, inwestor jest zainteresowany zainwestowaniem w nią, a LBC INVEST  zajmuje się wszelkimi formalnościami i kompleksowo przygotowuje apartament pod wynajem. Zapewnia też bazę atrakcyjnych klientów i zarządza najmem w ich imieniu.

Do programu zaprosiliśmy deweloperów, których inwestycje zostały ocenione przez naszych ekspertów jako najlepsze na trójmiejskim rynku – tłumaczy Agata Karolina Lasota. I dodaje: – Ciekawe jest to, że to właśnie wynajem korporacyjny w Gdyni cieszy się największym zainteresowaniem wśród naszych zagranicznych partnerów. Z naszych doświadczeń wynika, że roczna stopa zwrotu wynosi powyżej 6 proc. i jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku wynajmu krótkoterminowego.

Wynajem korporacyjny to także mniej formalności, gdyż większość obowiązków przejmuje na siebie wyspecjalizowana firma taka jak właśnie LBC INVEST. To ona podpisuje stosowne umowy
z podmiotami, jednocześnie dbając o legalność całej procedury. Dzięki temu wszyscy oszczędzają czas, a klient ma pewność wysokich standardów pod każdym względem.

Obecnie trwają również prace nad stworzeniem specjalnej platformy, która zgromadzi
w jednym miejscu informacje o większości wiodących polskich i międzynarodowych firm z Trójmiasta. Firmom zaś umożliwi kwaterowanie kadry zarządzającej  pracowników za pomocą aplikacji. Warto dodać, iż każdy uczestnik tego elitarnego programu inwestycyjnego, który zakupi nieruchomość
z rynku pierwotnego otrzyma certyfikat i dostęp do międzynarodowej bazy klientów korporacyjnych.