+

LOKALE USŁUGOWE NA ŚWIETNIE ZLOKALIZOWANYM OSIEDLU  TO KOKOSOWY INTERES. NA INWESTYCJI MOŻNA ZAROBIĆ DO 9% ROCZNIE

 Po latach hossy na rynku mieszkań zyski marnieją. Inwestycje w lokale na wynajem nie są już tak dochodowe jak jeszcze rok temu.  W niektórych regionach Polski wynajem krótkoterminowy przynosi straty, a stawki za wynajem długoterminowy idą w dół na skutek podaży. Ceny nieruchomości poszybowały do góry zdecydowanie  szybciej niż stawki najmu.

Jeśli nie apartament, to co?  W nowych inwestycjach znaleźć możemy ciekawą oferuję lokali usługowych  i handlowych. Osiedlowy sklep może być źródłem bardzo dobrych dochodów.

 

BRAK WYOBRAŹNI DEWELOPERA

Czy lokale użytkowe na większości osiedli zapewnią  zawsze zysk inwestorom, a mieszkańcom łatwy dostęp do sklepów i punktów usługowych?

 Przy zakupie lokalu bardzo ważnym elementem jest profesjonalna komercjalizacja pozwalająca generować dobre zyski z nieruchomości. Najlepszymi najemcami są sieci handlowe i usługowe.   Decydującym kryterium  dla naszej kancelarii  przy ofercie inwestycyjnej dla kontrahenta jest dostępność punktów usługowych i handlowych w najbliższym sąsiedztwie. Wykonujemy bardzo dokładne analizy rynkowe by zoptymalizować zysk możliwy do uzyskania z najmu powierzchni komercyjnej. Większość naszych kontrahentów  to inwestorzy  zarówno krajowi, jak i zagraniczni. Liczną grupę stanowią duże firmy inwestycyjne z silną pozycją na rynku, fundusze inwestycyjne oraz inwestorzy prywatni.  

 

Decydując się na zakup lokali usługowych, jak ognia należy unikać kameralnych realizacji czy deweloperów bez wyobraźni, którzy budują lokale handlowo-usługowe w lokalizacjach o dużej podaży powierzchni komercyjnej czy miejscach o małym natężeniu pieszych.

Zazwyczaj inwestorzy nie narzucają klientom funkcji lokalu. Do najpopularniejszych należą: sklepu spożywcze, drogerie czy pralnie. Czasem inwestorzy przystosowują część lokali np. do prowadzenia działalności gastronomicznej i nabywca nie musi martwić się np. aby przystosować wentylacje do wymagań prawnych. Na wczesnym etapie budowy lokale usługowe na osiedlach są z reguły w atrakcyjniejszych cenach sprzedaży.

 

ZYSK CZYLI STOPA ZWROTU

 Zainteresowanie powierzchniami  komercyjnymi wśród  klientów rośnie. Taki zakup traktują zwykle jako alternatywę dla inwestycji w mieszkania, mając nadzieję na większe zyski. Również inwestorzy z Afryki czy Filipin chętnie koncentrują się na nieruchomościach komercyjnych.  Największym zainteresowaniem cieszą się parki handlowe i lokale usługowe. Lokale użytkowe z dobrymi adresami to najatrakcyjniejsza inwestycja na rynku nieruchomości. – Rentowność to nawet 8–9 proc. w skali roku. Na rynku mieszkań jest to ok 4 proc., choć wynajem korporacyjny daje zarobić więcej – ok. 5-5,5%.

Kancelaria LBC Invest wszystkim inwestorom dokonującym zakupu nieruchomości komercyjnej w naszej firmie zapewnia profesjonalną komercjalizacją i najemców sieciowych optymalizując zyski z inwestycji.