+

Apartamenty gotowe do zamieszkania są współcześnie coraz bardziej popularne, zwłaszcza w przypadku nieruchomości premium. Ściśle określony budżet wykończenia wnętrza, oszczędność czasu czy brak konieczności angażowania swoich sił w procesy aranżacyjne to najczęściej wymieniane przesłanki przemawiające za tego rodzaju rozwiązaniem.

Kupując apartament zazwyczaj mamy bardziej lub mniej precyzyjny zarys tego, jak powinno ono wyglądać. Wiele zależy od celu, na jaki chcemy przeznaczyć nieruchomość. Chociaż wizja apartamentu może różnić się w zależności od tego, czy kupujemy go dla siebie, czy planujemy poświęcić ją na cele inwestycyjne, to za każdym razem chcielibyśmy jednak, żeby było urządzone w przemyślany sposób. Z pomocą przychodzą apartamenty wykończone pod klucz.

Dlaczego apartamenty gotowe do zamieszkania mają szansę stać się stałym trendem nieruchomości premium?

Różnorodność wariantów współpracy

Wzrost zainteresowania apartamentami pod klucz w znacznej mierze jest uwarunkowany różnorodną ofertą wykończenia wnętrz. Apartament wykończony pod klucz uchodzi za wnętrze, do którego możemy się od razu wprowadzać. Jedyne, czego w nim może brakować to meble, chociaż coraz częściej warianty współpracy oferują również umeblowanie mieszkania. Dzieje się tak dlatego, że współcześnie możemy skorzystać już nie tylko z oferty deweloperów proponujących tego typu rozwiązania, ale także mieć mieszkanie zaprojektowane i urządzone przez niezależne firmy, które dbają o proces wykończenia mieszkania bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji ze strony właściciela nieruchomości. Inną, równie konkurencyjną ofertę stanowią pracownie architektury wnętrz, które oferują projekt wraz z nadzorem autorskim.

W mieszkaniu wykończonym pod klucz w standardowej wersji mamy położone podłogi, pomalowane ściany, a także podłączone urządzenia sanitarne czy grzewcze. Zazwyczaj mamy kilka opcji wykończenia pod klucz, które różnią się zastosowanymi materiałami i wyposażeniem, a w konsekwencji także standardem wykończenia i kosztami inwestycji.
Zarówno niezależne firmy, jak i spółki urządzające wnętrza deweloperskie coraz częściej idą o krok dalej i angażują do współpracy profesjonalnych architektów wnętrz. Wsparcie specjalisty da nam gwarancje ergonomicznego i stylistycznie spójnego urządzenia przestrzeni.

aranżacja apartamenntów

Indywidualne podejście

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego, specjalistyczna pomoc w procesie wykończenia wnętrz, najczęściej okazuje się nieodzowna. Apartamenty w stanie deweloperskim wymagają kompleksowego wykończenia, a te z rynku wtórnego bardzo często – gruntownego remontu. Osoby, które decydują się na kompleksowe wykończenie mieszkania mają zazwyczaj do wyboru szeroki wachlarz materiałów takich jak deski podłogowe czy gresy, a także różnorodne modele i kolory drzwi wewnętrznych. Możemy dopasować do swoich preferencji także ceramikę i armaturę łazienkową.

Oszczędność czasu

Apartament z wykończeniem pod klucz daje komfort wprowadzenia się do gotowego wnętrza, niekiedy nawet niedługo po załatwieniu stosownych formalności. Brak konieczności zaangażowania inwestora skutkuje również znaczną oszczędnością czasu. Nie musimy bowiem angażować się w poszczególne procesy aranżacji wnętrza i nadzorować pracujących w nim ekip. W efekcie, bez dyskomfortu związanego z remontem, otrzymujemy mieszkanie gotowe do zamieszkania.

Ściśle określony budżet i oszczędność pieniędzy

Jednym z najważniejszych atutów tego rozwiązania jest ściśle określony budżet. Osoby, które decydują się na apartamenty wykończone pod klucz cenią sobie możliwość zaplanowania kosztów całej inwestycji bez ryzyka przekroczenia budżetu. Takie rozwiązanie bardzo często pozwala także zaoszczędzić dodatkowe pieniądze, ponieważ specjalizujące się w tego rodzaju procesach firmy mają zniżki na materiały budowlane bądź wykończeniowe, jak i własnych pracowników, co jest znacznie korzystniejsze finansowo niż wynajmowanie zewnętrznej ekipy remontowej.

 

AUTOR: Agata Karolina Lasota